Бундестаг з другої спроби захистив російський «Північний потік-2»

Бундестаг з другої спроби захистив російський «Північний потік-2»
Німецькі депутати убезпечили газпромівський газопровід «Північний потік-2» від посилених правил оновленої газової директиви ЄС Об этом сообщает delogazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.


Бундестаг підтримав законопроєкт про внесення змін до закону про енергетичну промисловість щодо імплементації Директиву ЄС 2019/692 про загальні правила внутрішнього ринку природного газу, яким буде регулюватися діяльність газопроводу Nord Stream 2.


Таке рішення було прийнято в середу ввечері.


«Із 631 депутата, які взяли участь у голосуванні, «за» проголосували 358, «проти» — 212, утрималися 61», — оголосив головуючий.


Нагадаємо, у ніч на 8 листопада німецький Бундестаг мав розглянути внесений урядом законопроєкт, покликаний створити умови для виведення газогону Північний потік-2 з-під дії нової редакції Третього енергопакету ЄС. Таким чином це дозволило б прибрати останні перепони для завершення будівництва газопроводу і його запуску в експлуатацію. Проте голосування зірвала ультраправа «Альтернатива для Німеччини», домігшись підтвердження відсутності кворуму у сесійній залі.


Зазначимо, що німецька правляча коаліція ХДС/ХСС і СДПН розробила законопроєкт, який має убезпечити газпромівський газопровід «Північний потік-2» від посилених правил оновленої газової директиви ЄС.


Газова директива, оновлена цього року, зобов’язує виділяти оператора газопроводу, незалежного від компанії, що постачає газ. Таким чином, в результаті її впровадження «Газпром» не зміг би одночасно володіти газопроводом і продавати газ.


Раніше Україна закликала Європарламент зупинити «Північний потік-2».


Також нагадаємо, що Польща наклала величезний штраф на компанію, що будує «Північний потік-2».


30 жовтня «Північний потік-2» дозволила побудувати Данія — остання країна, дозволу якої Росії бракувало для завершення будівництва трубопроводу.


У разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/bundestag-z-drugoji-sprobi-zahistiv-rosiyskiy-pivnichniy-potik-2-639752.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя