Депутати не розуміють, що вимагають стосовно "Енергоатому" − Прокіп

Депутати, які вимагають не вимикати атомні блоки "Енергоатому", не розуміють ситуації в енергетиці. Про це заявив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп, коментуючи звернення депутатів до прем’єр-міністра з проханням не обмежувати потужності АЕС.

Об этом сообщает Редакция

На жаль, наші депутати вважають, що вони дуже легко можуть знайти просте рішення проблеми. Але простого рішення бути не може в принципі, тому що навіть якщо заборонити розвиток потужностей, все одно залишаються потужності, за які ми маємо платити. Змінити заднім числом "зелений" тариф ми не можемо, тому що це нас наразить на судові позови, які через кілька років будуть цими гравцями виграні, і в підсумку будемо виплачувати ще більші суми й плюс штрафи. Тому тут не може бути простих рішень", − сказав Прокіп.

За його словами, нині потрібно переглядати і механізм ПСО, і ціноутворення для побутових споживачів, і механізм та джерела виплат за "зеленим" тарифом, також проводити переговори з учасниками ринку для вироблення компромісного рішення щодо часткового добровільного перегляду ставок і термінів виплат.

Експерт також наголосив, що останнім часом споживання електроенергії суттєво знизилось, і це змусило уряд переглянути енергобаланс та знизити частку не лише атомної генерації.

"Через карантин суттєво скоротився попит, а відповідно й обмежується базове навантаження, що теж впливає на необхідність зупинки деяких атомних енергоблоків", − повідомив Прокіп.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає заходи для забезпечення стабільної роботи енергетичної галузі.

Раніше в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець повідомила, що для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго пропонує низку антикризових заходів, серед яких укладення меморандуму з інвесторами про зниження "зеленого" тарифу, зупинення будівництва нових сонячних та вітрових генерувальних потужностей за системою "зеленого" тарифу й перехід на конкурентну систему підтримки (аукціони), реформа ПСО.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/deputati-ne-rozumiyut-scho-vimagayut-po-energoatomu-prokip.htm”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя